Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı, yaşlanmaya bağlı olan yüz bölgesindeki sarkan yağ ve derilerin yeniden gerilmesi ameliyatıdır. Yüz germe sonucunda, yaşınızın beş ile on yıl arasında gençleşeceği söylenir, fakat tam sonucu belirlemek olası değildir. Sağlanacak iyileşmenin derecesi, yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kişiye ait değişik karakterleri ve alışkanlıkları (alkol kullanımı, beslenme ve sigara) gibi faktörler tarafından belirlenir.

Yüz Germe Ameliyatları:
1- Alın Germe
2- Orta Yüz Germe
3- Boyun Germe
4- Full Yüz Germe olarak 4’e ayrılır.

Ameliyat öncesinde mutlaka plastik cerrahi uzmanı ile görüşme yapılması ve ameliyatla ilgili bilgilendirme önerilmektedir. Bu görüşme sırasında cerrah uygulayacağı cerrahi tekniği, anesteziyi, operasyonun nerede yapılacağı ve gerçekçi olarak ameliyattan ne beklenmesi gerektiğini içeren özel detayları açıklayacaktır. Ameliyata göz kapağı germe ameliyatı da eşlik edebilmektedir.

Ameliyat süresi yapılacak işleme göre değişmektedir. Ameliyat sırasında oluşabilecek sinir hasarları, uyuşukluklar, şişlik, ağrı, renk değişikliği ve diğer komplikasyonlar hastaya söylenmelidir.

Ameliyat sonrasında hastanın kullanması gereken korse ve yapılması gereken masaj işlemi mevcuttur. Sonuçlar, her cerrahi işlem gibi bir süre sonra görülebilmektedir. Daha fazla bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.