TEVFİK SATIR MD

Doktor A.Tevfik Satir 1978 yılında doğmuş, 1994 senesinde Kabataş Erkek Lisesi’ni ve 2000 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni başarıyla bitirip “Tıp Doktoru” olmuştur.

Üniversite eğitimi sırasında İngiltere’de staj yapmıştır. “Tıpta Uzmanlık Sınavını” başarıyla geçerek 2000-2007 seneleri arasında “Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri”nde Plastik Cerrahi İhtisası yapmıştır.

İhtisas eğitiminin bir kısmında “Norveç Haukeland Üniversite Hastanesi”nde, “USA Harvard Tıp Fakültesi Mass. General Hospital”da ve Kanada’da bulunan “Mineral Springs Hastanesi”nde çalışmıştır.

Asistanlık eğitimi sırasında ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde denklik sınavlarının ilk aşamasını vermiştir.

“Zürih Üniversite Hastanesi”nde Mikro Cerrahi Eğitimi almıştır. İhtisas Eğitimi sonunda doktora bilimsel çalışmasını Deneysel Silikon Kapsül Reaksiyonu üzerine yapmıştır.

2008-2011 seneleri arasında “Balıkesir Devlet Hastanesi”nde Yönetici Doktor olarak çalışmış ve kendi muayenehanesini işletmiştir.

2011-2012 senelerinde İstanbul’un ilk “Estetik Hastanesi”nde Saç Ekimi Bölümü’nün Şefi ve Özel bir Hastanede Plastik Cerrahi Konsultan Doktor’u olarak çalışmıştır.

2012 senesinde Almanya’ya gelerek, Almanya’da 1 sene Weimar şehrinde bulunan “Sophien ve Hufeland Hastanesi”nde Genel Cerrahi ve 1 sene de “Pirmasens Devlet Hastanesi”nde Plastik Cerrahi Bölümleri’nde Almanya denklik kanunları gereği Asistan Doktor olarak çalışmış ve bu sürenin sonunda yine Almanya kanunları gereği olan Tıp Fakültesi Denklik Sınavı ve Uzmanlık Denklik Sınavı’nı başarıyla vermiştir.

“Pirmasens Devlet Hastanesi”nde Başasistan (Uzman Doktor) olarak çalıştıktan sonra, Düsseldorf ve Dortmund’da bulunmakta olan özel bir Kliniğin Şef Doktoru olarak çalışmıştır.

Doktor A.Tevfik Satir halen Stuttgart”da olan kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.

Doktor A.Tevfik Satir Rinoplasti üzerine Amerika Birleşik Devletleri’nin Portland şehrinde, Yüz Germe üzerine İskoçya’da, Meme cerrahisi üzerine Almanya genelinde çeşitli kurslara katılmıştır.

Yunanistan’da Avrupa Plastik Cerrahi BOARD KURSU’na katılmıştır. “Avrupa Plastik Cerrahi Board Sınavları”nı, Finlandiya ve Belçika’da geçerek, BOARD SERTİFİKASI almıştır.