Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Kepçe Kulak deformasyonu doğuştan meydana gelen kulak kıkırdaklarının kafadan normalde olması gerekenden büyük açılarla uzak durmasına şeklinde tanımlanır. Genellikle ilk 6 ay içinde kullanılan özel bandajlar sayesinden %30-60 oranında ameliyatsız çözümü mevcuttur.

Ancak 1. yaştan sonra, tek tedavi seçeneği ameliyattır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir plastik cerrahi ya da KBB uzmanı ile görüşülüp, ameliyat ile ilgili bilgi alınması şarttır.

Kepçe kulak ameliyatları Almanya’da belli bir yaşa kadar sağlık sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle, erken yaşta yapılacak ameliyatlarda herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ancak ileri yaşlarda, bu ameliyat estetik kapsama girmektedir.

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı, lokal anestezi altında yapılmakta olup, genel anestezi altında da yapılmaktadır. Cerrahi olarak kıkırdaklara konan kalıcı veya geç eriyen dikiş materyalleri ile şekil verilmesi esasına dayanır. Yapılan cerrahi insizyonlar kulak arkasında kalacağı için görülmeyecektir.

Ameliyat sonrasında hastaların 12 haftaya kadar varan özel bir bandaj kullanmaları gerekmektedir. Ameliyata bağlı olarak kulakta bir sure devam eden ağrı kesiciye cevap veren ağrı, kızarıklık ve şişlik olabilir.

Daha ayrıntılı bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.