Kaş Ekimi

Özellikle bayanlarda kaşların sürekli inceltilmesi amacıyla yapılan epilasyon işlemine, hormonal bozukluklara bağlı olarak kaş eksilmesi görülebilir. Bu hastalar için, ayrıca doğuştan ince ve seyrek yapılı kaşları olanlar için FUE yöntemi ile kaş ekimi mümkündür.

Hem alım bölgesi hem de ekilen bölgede hiç iz kalmadan ekim yapılabilmektedir. İşlem için saç veya kasık foliküllerinden FUE yöntemi ile iz bırakmadan alınan greftler, kaşın doğal açısı olan 5-15 derecelik açılarla ekilmek amacıyla bu işleme özel tasarlanmış olan iğneler ile donör bölgeye aktarılırlar. İşlem sırasında total kaş ekimi için toplamda 250-300 kök ekimi gerçekleştirilir. Bu sayı doğal sıklığı sağlar.

Ekilen bölgede, kıllar, 3. gün zeminden gelişen yeni kan damarları ile tekrar beslenmeye başlayan kökler, 5-7 gün içerisinde yeni yerlerine adapte olurlar. Bundan sonra 2-3 haftalık bir dökülme olur. Tekrar 3-4 ay içerisinde çıkan köklerin şekli tam olarak 1 sene içerisinde oturmuş olur. İlk başta kaşların düzeltilmesi için kesilmesi gerekebilmektedir. Ekilmiş kaşları boyama, keserek şekil verme, istenildiği takdirde epilasyonu mümkündür. Özel bir bakıma ihtiyaçları yoktur. Kaş ekimlerinin, gerçekten tecrübesi olan merkezlerde uzman Plastik Cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi uygun olacaktır. Teknik olarak, çok ehil ellere ihtiyaç duyan bir yöntem olduğundan, kaş ve kirpik ekimleri konusunda hastaların özellikle tercihlerine özen göstermeleri gerekmektedir.