Botox Uygulaması

Dünyada en sık kullanılan kırışık tedavisi uygulaması olan Botoks uygulamaları, hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Botoks yanlış bilinenin aksine zehir (yılan zehri) değildir. Etkisini kaslarda geçici felç yaparak gösteren bir ilaçtır. Estetik uygulamalarının dışında sinir-kas hastalıkları tedavisinde, şaşılık tedavisinde, migren tedavisinde ve terleme tedavisinde de başarıyla uygulanmaktadır.

Botoks ile migren tedavisini, terleme tedavisini ve kırışıklık tedavisini Dr. Tevfik Satir olarak başarıyla gerçekleştirmekteyim. Yüzde istenmeyen kırışıklıkların tedavisinde -özellikle alın, kaş ortası ve göz kenarlarına (kaz ayağı) yapılan Botoks, uygulanan adale bölgesinde sadece “geçici felç” oluştursa da bu etki bizim kontrolümüzün altında ve istediğimiz yerde olduğu için korkutucu değildir. Burada maharet ve ustalık hangi mimik adalelerini seçtiğimiz ve doğru miktarı uygulamamızda yatar. Yani Botoks uygulamak bir estetik sanatıdır. Unutmamalıdır ki botoks ile yüze çok doğal bir gençlik aşısı yapabilmek mümkündür.

Terleme tedavisi için kullanılan Botoks’da terlemeler (el koltuk altı ve ayak) %80 oranında azaltılabilir. Bu etki, 6 ay kadar devam eder. Bazen bu etkinin daha uzun sürebildiği hastalar tarafından bildirilmektedir. Migren ve baş ağrısı tedavisinde de Botoks’u etkin olarak kullanmaktayız. Anti-aging tedavisi için yaptığımız Botoks uygulamalarının migren ve baş ağrılarını da azalttığı da oldukça SIK duyduğumuz olumlu yan etkiler arasındadır.